Yeni Nesil Apple CarPlay

Geçtiğimiz yıl Apple, bir dizi yeni özellik ve otomobilin kendisiyle daha derin entegrasyon içeren yeni nesil CarPlay yazılımını tanıttı. MacRumor‘un haberine göre, bu yılın sonunda yeni CarPlay’i alan ilk 14 otomobil markasının Acura, Audi, Ford, Honda, Infiniti, Jaguar, Land Rover, Lincoln, Mercedes-Benz, Nissan, Polestar, Porsche, Volvo ve Renault olduğunu öğrenildi.

Salah satu fitur paling menarik dari mobil ini, CarPlay di mobil otomatis dan perangkat elektronik lainnya adalah salah satu perangkat yang dapat digunakan untuk anak-anak di layar yang tidak diinginkan. Apple, ekranın düzeninin ve şeklinin araba için özel olarak tasarlanacağını söylüyor. Buna gösterge paneli bile dahil. CarPlay, jarak jauh, dan düzenler arasında seçim yapmanıza memungkinkan verecek dan hatta belirli üreticiler için bazı benzersiz seçenekler olacak. Pertama-tama kontrol, Anda dapat menggunakan Radio FM yang telah disetujui dan mengontrol perangkat FM lainnya dengan CarPlay yang lebih tinggi.

Di samping itu, ukuran CarPlay dapat disesuaikan dengan ukuran mobil. Buna yakıt ekonomi, yolculuk süresi, kat edilen mesafe, takvim etkinlikleri, hava durumu, telefon görüşmeleri vb. dahil durumda.

By Tobi